Moja przygoda z rasą cocker spaniel angielski rozpoczęła się w 2012 r. wraz z przybyciem czarno podpalanej Kropeczki- MIRACLE OF MIRACLES z hodowli Ebony Empire. Nie mogę jednak nie wspomnieć o Mai, złotej suni w typie spaniela. Od dzieciństwa marzyłam o piesku z długimi uszami, nie miałam jednak większego pojęcia o rasach. W 2010 r. wreszcie mogłam spełnić swoje marzenie i tak do mojego domu trafiła Maja. Bardzo kochana i towarzyska dziewczynka, niestety nie żyła długo. Ostra postać babeszjozy odebrała mi ją po zaledwie 3 dniach walki z chorobą. Miała tylko 21 miesięcy.

Bardzo przeżyłam jej utratę i 2 miesiące później przyjechała do nas złota Zoja- siostra Mai po tych samych rodzicach. W międzyczasie jednak nawiązałam kontakty z wielbicielami rasy cocker spaniel angielski i zrozumiałam, że rodowód to nie zbędny papierek a świadectwo pochodzenia psa. Daje gwarancję rasy a co za tym idzie prawdziwie cockerowego charakteru.

Zapragnęłam mieć prawdziwego, rasowego cocker spaniela angielskiego. Pamiętam jak dziś- przeglądałam ogłoszenia o sprzedaży szczeniąt i ujrzałam JĄ- Kropeczkę. Zakochałam się od pierwszego wejrzenia i nie tylko ja ale cała moja rodzina. Jakże zresztą nie zakochać się w takim pysiu?

fot. Barbara Bafia

Kropeczka przybyła do nas w grudniu 2012 r. Miłość do rasy rosła a ja uczyłam się, obserwowałam i rozmawiałam z hodowcami i pasjonatami rasy. Zrodziła się myśl o hodowli. W lutym 2014 zamieszkała z nami pomarańczowo przesiana, słodka Liczi- BE LIKE LEFAY z tej samej hodowli Ebony Empire.

fot. Barbara Bafia

Liczi jest założycielką hodowli Lefander zarejestrowanej w 2015 roku. W lutym 2017 roku przyszedł na świat pierwszy miot w mojej hodowli. Miot JUST po cudownym psie importowanym z Norwegii Rainstorm's SPECIAL DELIVERY z którego w domu zostały dwie suczki, pomarańczowo siana Vivi i niebiesko-srebrna podpalana Sol. Dziewczynki pięknie sobie radzą na ringach wystawowych i choć różne w typie to obie podobają się sędziom. Mam nadzieję przyniosą mi wiele radości i satysfakcji z hodowli.

Wszystkie moje psiaki mieszkają ze mną w domu do końca ich życia. Nie uznaję wydawania starych psów. Psy, które wchodzą w mój plan hodowlany są przebadane na PRA, FN i HD. Suki w mojej hodowli mają nie więcej niż 3 mioty w życiu. Ilość miotów i szczeniąt oraz wiek, w którym urodziła suka są dostępne na stronie.

Zapraszamy i pozdrawiamy, Marta wraz Zoją, Kropeczką, Liczusią, Vivi i Sol :-)